جهانی می شویم


دوستان! هر حرفی درباره "هپی" بودن و اینها دارید زودتر بزنید. الآن یک سفره ای پهن است، دو روز دیگر موضوع می افتد توی خط قرمز و اینها، حرفش را هم دیگر نمی شود زد. به هر حال ما الآن خیلی در دنیا مطرح هستیم و غرب را ناک اوت کرده ایم و سه هیچ به نفع ماست. فکرش را بکنید کی می توانست فارل ویلیامز را مجبور کند کار و زندگی اش را ول کند بنشیند پای توییتر درباره کشور ما مطلب بنویسد؟ اظهار نظر هم که بلد نیست، حالا بعدا توجیه می شود و خودش می آید توی بیست و سی نظرش را اصلاح می کند. اینش دیگر با دوستان که نشان داده اند کارشان را بلدند.

از آن طرف آقای کفاشیان فوتبال ما را در سطح جهان مورد توجه قرار داده و همه دنیا الآن فهمیده اند که بازیکن های ما در جام جهانی نمی توانند پیراهنشان را با تیم مقابل عوض کنند. چون کیفیتش پایین است. یک دست گرم کن هم بیشتر نداریم. یعنی سپ بلاتر که از وقتی فوتبال بوده او هم بوده و با توپ پارچه ای خاطره دارد، الان در یک پیچ تاریخی در زندگی اش قرار دارد و برای هضم این قضیه شبها لورازپام 10 می خورد. خب، کی می توانست اینطوری با هیچی فوتبال ما را جهانی کند؟

از آن طرف عکس دو دختر ایرانی هفته پیش رفته روی صفحه اوّل بخش خبری یاهو. همان دو دختری که داشتند از خودشان فیلم می گرفتند و با ماشین رفتند توی –احتمالا- دیوار. ما خودمان را قارچ هم می دادیم نمی توانستیم به صدر اخبار یاهو برسیم. این دو دختر خانم خیلی، هم از جانشان مایه گذاشتند و هم از ذهن و دانش و مالشان و هم خیلی چیزهای دیگر. واقعا غرور ملی آدم باد می کند و من شخصا از این که چشم جهان همینطوری به ماست معذبم.

از ژیل ژاکوب، دبیر سالیان سال جشنواره کن که گنده تر نداریم. ما همچین جذبه ای به خرج دادیم که ژیل ژاکوب مجبور شد در بهبوهه جشنواره یک وقتی خالی کند بنشیند برای ما توضیح بنویسد و درباره اقسام بوس و سن و سال خودش و اینها توضیح بدهد. الآن دیگر گرم شده ایم و اگر آدم درخواستی دارید اعلام کنید. برویم تو نخ استیون هاوکینگ؟ یادداشت اختصاصی از راجر واترز بگیریم بگوییم یک عذرخواهی درباره رواج گیتار بکند؟ خلاصه ما نشان داده ایم که بلدیم. توی دنیا هم بیشتر مطرح می شویم و لایک خورمان بالا می رود. نقاشی ِ نمودارش هم اتفاقا خیلی قشنگ می شود و می شود توی تلویزیون نشان داد.

اما چند توصیه:

به خانم حاتمی برادرانه بگویم که عیب ندارد دیپلمات ایرانی در برزیل برود استخر مختلط و اختلاف فرهنگی اش را به رخ بچه مردم بکشد ولی دیگر اینقدر هم هرکی هرکی نیست که بازیگر زن ما برود کن داور جهانی بشود لپ پیرمرد هشتاد و چهار ساله را ماچ کند که!

به آنهایی هم که می خواهند هپی باشند مشفقانه عرض می کنم، این همه راه برای خوشحالی، بروید کشاورزی کنید، بروید بدوید، کتابهای علمی بخوانید، می دانم چند هفته است تلویزیون دیگر عموپورنگ پخش نمی کند اما گفتگوی ویژه خبری که پخش می کند. استفاده کنید.

توصیه سوم این که... ببخشید یک آقایی الآن آمده دفتر مجله و ظاهرا با من و سردبیران دیگر کار فوری دارد، الآن بر می گردم بقیه عرضم را می گویم...

ببخشید... کمی صحبتمان با این عزیزی که آمده بود طول کشید... داشتم عرض می کردم، رگبار هفته گذشته میزان ذخایر آب را افزایش داده و همچنان احتمال بارش های بهاری هست. اتفاقا من در سفری که به شیراز رفته بودم مدیریت منابع آب در آنجا هم مورد توجه بود و به خوبی انجام می شد. طبیعت سرسبزی هم داشت. زیاده عرضی نیست.

/ 8 نظر / 45 بازدید

به ما هم گفتن بیایید برقصید. خوب شد ما سی دی رقص مون رو جا گذاشته بودیم. چون بدون اهنگ مخصوص خودمون نمی شه برقصیم.می دونید که؟

مهدی

خیلی خوب بود. بسی خنده برفت.

محمد

سلام متون قشنگ وگیرائی دارین لذت بردم ازخوندنشون دست مریزاد

با احترام: من یک زن هستم

[نیشخند] خیلی خوشمان آمد چون خیلی با شیب ملایم نوشته شده بود! البته من خیلی هم ریاضی فیزیک بلد نیستم! از نظر منطق گفتم! :D

یه الف بچه

سلام... درباره هپی خیلی حرفا داشتم بزنم ولی دیر شد ! میشه قضاشو به جا آورد ؟[نیشخند] دوست داشتم این پستتونو...

کیمیا

"واقعا غرور ملی آدم باد می کند و من شخصا از این که چشم جهان همینطوری به ماست معذبم. " عالی بود ! ب شدت موافقم ! سپاس فراوان [گل]

Parisa Ghr

خیلی هم عالی اصلا معذب شدن خوب است ! پ. ن : این پستتان را دوست می داریم

مریم

قلمتون خوب می چرخه...موفق باشید