تنویر

تلویزیون در ادامه اطلاع رسانی شفاف و آموزنده، از نقش "زهره" و "محسن" در اغتشاشات اخیر پرده برداشت. "زهره" از انگلیس تلفنی دستور داده و "محسن" هم عمل کرده. به قولی: "خانوما؛ دست،‌ آقایون؛ رقص". مدارکش هم موجوده!(همان مکالمه تلفنی ضبط شده این دو نفر و اعترافات محسن که همه را تلویزیون به تنویر افکار عمومی رساند!) و در این شاهکار رسانه ای، درسهای آموزنده، فراوان هست:

 آموزه مدیریتی: مدیر باید دوراندیش باشد. یعنی قبلا بداند که چه روز و چه لحظه ای،‌ تلفن یک نفر به اسم "محسن" زنگ می خورد و یک کسی به اسم "زهره" از انگلیس از پشت خط، از او می خواهد که "اغتشاش و براندازی" کند. پس مکالمات محسن را در همان لحظه، تمام و کمال ضبط کند.

 آموزه اخلاقی: اصل بر برائت است. یعنی اگر "زهره" از انگلیس زنگ زد به "محسن" در ایران که: "برو اتوبوس آتیش بزن،‌ شیشه ها رو هم بشکن، شعار بده، فیلم هم بگیر، دست آخر هم براندازی کن"، آدم ِ با معرفت صبر می کند، اگر "محسن" واقعا این کارها را کرد دستگیرش می کند.

 آموزه تربیتی-خانوادگی: درس نخواندن، آخر و عاقبتش خلافکاری است. مثلا اگر "محسن" مثل بچه آدمیزاد دبیرستان رفته بود، الان آلت دست نمی شد. (من شناختم از "محسن" فقط در حد زرت و پرت هایش در تلویزیون است. ولی خب اگر دبیرستان رفته بود لابد درس "آموزش دفاعی" هم پاس کرده بود. کسی که برای "آموختن تفنگ دست گرفتن" بلند می شود سه ماه می رود عراق،‌ لابد دبیرستان نرفته و پای سفره ننه-بابا نان نخورده)

/ 10 نظر / 31 بازدید
افسانه

واقعنا

شیستوزوما

سلام اقا خیلی جالب بود...یه خسته نباشید به این قلم...ولی مگه اسمش بهروز نبود؟احتمالا این اقا کلا کلاس نرفته چون وقتی به یکی بگی برو براندازی کن میفهمه یعنی چی دیگه نمیخواد اضافه کنی نفت ببر کبریتم یادت نره

گلنسا

سلام...به یاد می آورم که این زهره و محسن را قبلا جایی دیدم...صدایشان برایم آشنا بود!فکر کنم قبلا همسایه مان بودند! چقدر هم همدیگر را دوست می داشتند...عاشق شدند بعد در رفتن خارج!!!!!! (شایعه [نیشخند]) اما خدایی نمی دانستم انقدر خلاف می باشند...بابای محسن همهاش بهش گفت که درست را بخوان اما او گوش نکرد...[ابرو]

آخه بی شرمی تا چه حد؟ دروغ و ریا تا چه اندازه؟ چشم امیدم به خداست. آیا خدا برای بنده ی خودش کافی نیست؟؟؟ آقای مقامی کیا بابت قلم زیباتون سپاسگذار.به حق رسالت خودتونو به انجام میرسونیت. ولی خداییش از کاشی جماعت این همت بعیده!!!!![چشمک] حق نگهدارتون.

صامده بذرافشان

درست میشه آقا حسام. مطمئنم.

زن امروز

وای خدا! مردم اینقدر این حرفا رو تو این چند شبه گذشته واسه این و اون گفتم/ولی باورت میشه که عده کثیری از مردم ما تنها منبع دستبابیشون به خبر تلوزیون ایرانه و بدون هیچ وجه و استدلالی اون رو باور دارن ؟! به خدا مردم از این همه توجیه دیگران !!!

Tramontana

به به حسام جان فردا سر رات يه سنگ بزن تو بيلبورد هفته تير!

م.ب.

متاسفانه در این کشور مشتی "انسان اولیه" بدون قدرت تحلیل جمع شده ایم دلمان هم به این تعریفاتی که ازمان میکنند خوش است. نچ! درست نمیشود. حتی اگر ا.ن برود و م.ح بیاید. محال است!

علی

میگما احتمالش نیست محسن جون رو بعد از اغتشاش دستگیر کرده باشن و بعدش مکالمات خطش رو چک و ضبط کرده باشن؟ اینجوری هم میشه قضیه رو دید قدرتمندان تحلیل!

یاسمین

چه روزایی بود..... یه عالمه حرف..... موقع امتحانام بود انتخابات و اتفاقات بعد اون نذاشته بود یه کلمه درس بخونم. همه این پستای مربوط به این دوران رو کوثر برام می خوند.... از اتفاقات کلی کفری می شدیم بعد کوثر این پستاتون رو که می خوند می تونستیم یکم بخندیم البته با اسانس حرص بازم!