عینک آفتابی

او عینک آفتابی اش را دوست دارد. انگار یک جوری به جانش بسته است. نه به خاطر قیمتش. البته چون چشمهایش را هم دوست دارد، یک عینک آفتابی اصل خریده که حسابی برایش آب خورده. دلش نمی آید چشمهایش را ارزان از دست بدهد. شنیده که این عینکهای آفتابی ارزان، بی صدا چه پدری از چشم در می آورند.

عینک آفتابی او محرم اشکهای بی صداست. او می گوید: یک عینک آفتابی خوب، عینکی است که آنقدر تیره باشد که چشمهایت را لو ندهد. برق اشکهایت را هم. یک عینک آفتابی خوب، آنقدر پهن و بزرگ است که تا اشک بخواهد از سیطره اش بیرون بیاید، خشکیده باشد.

اشک که زمان ندارد، بغض که مکان نمی شناسد، به دل که نمی شود گفت نلرزد تا از پس ساعتها ترافیک آهن و آدم، برسی به عزلتِ خانه.

او می گوید: باید به وقتش عینک آفتابی را چون پرده پوشی بیاویزی پیش چشمانت و بگذاری چشمها دلت را آب و جارو کنند.

او می گوید: عینک آفتابی خوب، محرم دل آدم است، سِرپوشِ بزنگاه های دیدگان آدم است.

او عینک آفتابی اش را دوست دارد و نگران روزهای ابری است. روزهایی که بهانه ای برای عینک آفتابی زدن ندارد امّا تا دلت بخواهد بهانه دارد برای اشک...

/ 14 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا

اونایی که هیچ چی رو نمی بینن، حتی تو روزای ابری هم عینک آفتابی میزنن و حالشو می برن، کسی هم بهشون گیر نمیده، باید بگیم خوش بحال اونا فک کنم.

فاطمه شعبانی جو

من هم عینک آفتابی ام را دوست دارم به خاطر همه ی آن بهانه ها

..

آخ مقامی کیا، مثل همیشه ، حرف دل بود و دلنشین:)

ميثاق

از اين او، اوش خوشم نيومد. شايد به قول خودت چشماش ضايعن انقدر مصره!؟ براي زدن عينك افتابي

ateFe

به این جناب "او" بگویید نفست گرم!

المیرا

راستش من یه نظری دادم تا فرستادم اینترنت قطع شد!نفهمیدم رسید...نرسید... انقدر ازین بلاتکلیفی که مشکلات تکنولوژیکی به آدم تحمیل میکنه حرصم میگیره!

رهگذر

سلام! خدای من! عالی بود! از امروز به بعد با دید بسیار شگرفی به عینک آفتابیم نگاه خواهم کرد! او نگران روزهای ابری است.....!

المیرا

چشم عرض شود خدمتتون که گفته بودم این روزا آدمها چندان کاری به کار همدیگه ندارن.راحت میشه گریه کرد.نگاه کنجکاوی هم در کار نیست.

azin

منم عینک آفتابیمو دوست دارم ، ولی نگران روزای ابری نیستم چون واسه سبک شدن هیچ بهانه ای نمیخوام .

زهرا

درود... کلا دنبال ماهیگیری ام.یعنی اشتهای من زیاد و ماهی های تو(جمله جمله ی نوشته هات)یکی از دیگری درشت تر و زیباتر...موندم کدوم یکی رو بزنم به بدن دلم!!!!!!!