حبیب

 

ایرنا، ایکنا و دیگر خبرگزاری ها خبر را نوشتند، صدا و سیما در چند نوبت موکّدا اعلام کرد: «نتایج آخرین سرشماری‌ها نشان می‌دهد که نام «محمد» در اسلو، پایتخت نروژ، به محبوبترین نام تبدیل شده است».

در همان روز اعلام این خبر، ایسنا نوشت: «کامپیوتری متعلق به گروه "داعش" به دست آمده که حامل اطلاعات زیادی از جمله چگونگی استفاده از سلاح میکروبی و گسترش آن و همچنین 26 صفحه درخصوص استفاده از سلاح کشتار جمعی بوده است. این اطلاعات نشان می‌دهد که صاحب این دستگاه به خوبی از چگونگی به کارگیری سلاح میکروبی آگاه بوده و برای حمله‌ای احتمالی آماده می‌شده است. اطلاعات نشان می‌دهد که صاحب این دستگاه یک تونسی به نام "محمد" بوده که شیمی و فیزیک خوانده است».

 - نمی دانم اگر آمار مربوط به نروژ، درباره سیرالئون یا السالوادور بود، صدا و سیمای ما باز هم اینقدر ذوق می کرد و شوق انتشار داشت؟

- در ادامه خبر مربوط به نروژ آمده: «جمعیت 150 هزار نفری مسلمانان نروژ، عموماً پاکستانی، سومالیایی، عراقی و مراکشی تبار هستند.» خودمانی اش می شود: نروژی نیستند.

- با سجلّ می شود «محمد» شد، سهل و بی ضامن معتبر. امّا ردای «رحمت للعالمین»ی را تنها به قواره یک نفر دوخته اند. اگر بوی «رحمت» از هم شنیدیم، اگر عالمیان را نمک گیر مرام خودمان کردیم و دست کم نفحه ای شدیم از آن تُنگ عطرِ عیار تمام، زهی سعادت؛ حرفی نیست، آن وقت بیایید تیتر بزنیم، خبر بنویسیم و بابت اعلامش در رساترین بلندگوهای عالم، مشتلق بگیریم.

- «نه هر که چهره بر افروخت دلبری داند/ نه هر که آینه سازد سکندری داند».

/ 0 نظر / 41 بازدید