هم دستی

نمی دانم چرا باید پاییز را دوست داشت. درک نمی کنم که عده ای پاییز را به همدیگر تبریک می گویند. پاییز خنکای بی رحمی دارد. یک خنکای موذی بی عاطفه. برای تحمل پاییز باید خاطرات خوب داشت؛ از همکلاسی های خوب، از کلاسهای خوب، از تنهایی های خوشحال، از هم پا و هم سفره خوب.

کارسازتر از همه اینها پاییز را می شود با یک همدست خوب دوام آورد. همدستی که به دستت گرما بدهد و از آن گرما بگیرد...

 

"تو رگ خشک درختا

دردِ پاییز می گیره

بارونِ نم نمک آروم

روی جالیز می گیره

دیگه سبزی نمی مونه

همه جا برگای زرده

دیگه برگا نمی رقصن

رقص پاییز پر درده

گرمی دستای من کم شده

دستاتو بده

دستای سرد منو گرم بکن

باد پاییز سرده"*

 

*ترانه ای خوانده شده توسط کوروش یغمایی

/ 16 نظر / 40 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سپیده

ما که پاییزو با جیب های پالتومون سر می کنیم ،هم امن هم وفادار.. راستی سه باری پست شده این مطلب!

فهیمه

برای تحمل پاییز باید خاطرات خوب داشت..واقعا...برا همینه که هنوز نمیتونم درک کنم این فصل رو:)

شیرین بغدادی

گذر از این فصل دیوانه/ همدل میخواهد/ همدلی همدستی هم می آورد[لبخند]

ateFe

فکر میکنم اکثر اونایی که پاییزو دوس دارن به خاطر خاطراتشونه! من اما سکوت+بارون+بوی پاییزو دوس دارم! راستی جناب،هرازگاهی یه سری به وب ما هم بزن به رسم قدیما،دلمون تنگ میشه بخدا!

سونیا

من از اونام که پاییز و دوست دارم زیاد... شاید به اندازه ی بهار عزیزم حتا.ولی تا به حال تبرک نگفتم بابت ش به کسی خب! "پاییز بهاری است که عاشق شده است"

سميه

خواستم بگم که اینجا خواننده های خاموشِ زیادی داريد اگر کامنتی گذاشته نمیشه، دلیل بر نبودن و نخوندن نیست حظ ِ وافری می برم از اینجا به هر حال نفس تون پاینده و برقرار [گل]

موریانه

همه سال حال و روز آدم پاییزی، اما همین یه فصل روزگار به رنگ دل آدمه. پاییز و دوست داریم چون تنها فصلیه که حال درون و هوای بیرون یکرنگ میشن.

احمدرضا

راستش پاییز بهانه همان همدستی هاست. بهانه ایست که در طول راه دستان تان در دست هم باشد و حتی یک لحظه جدا نشود. بهانه ایست که نزدیک تر به هم بنشینید. بهانه ای برای آنکه به وقت مقتضی کاپشن ات را روی دوشش بیاندازی و برای گرم شدن، در آغوشش بگیری...همین هاست که پاییز را دوست داشتنی می کند.

زهرا

إإإ...اينم ك همون پست ِ پايينه! فك كنم دوبار ثبت شده...من واسه پاييني كامنت گذاشتم:)

موقرمزي

موافقم؛ منم همين حس رو دارم توي فصل پاييز، اونم به خاطر اين مدرسه ها و اين مشاوره هاي تحصيلي و اين انتخاب رشته هاي خيلي باحالشون بود. لعنت بر هر چي...